Abdullah Avcı yeni Sörloth'u buldu: Aleksander...

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Alexander Sörloth olacak ismi Polonya'da buldu

Abdullah Avcı yeni Sörloth'u buldu: Aleksander...

Abdullah Avcı, 'Yeni Sörloth'unu Polonya'da buldu... Wsla Krakow'la sözleşmesi sezon sonunda bitecek ve takımdan ayrılma kararı alan 18 yaşındaki Aleksander Buksa. Trabzonspor tarihine adını yazdıran Sörloth gibi uzun boylu olan (1.88 boyunda) ve Norveçli oyuncu gibi sol ayaklı Buksa için Avcı, "mutlaka kadroya katılmalı" raporu verdi.

3 yıl içinde 1. forvet olacak
Trabzonspor'un tecrübeli teknik direktörüne göre Buksa, 1 ya da 2 sezon rotasyon oyuncusu olduktan sonra 3'üncü sezonda 1'nci forvet olabilir. Ardından 22-23 yaşına geldiğinde 5-20 milyon Euro'lara Trabzonspor tarafından satılacak kıvama gelebilir.

Yönetim harekete geçti
Avcı'nın verdiği bu rapor sonrasında Trabzonspor yönetimi daha önce bordo-mavili formayı giyen Glowacki, Cyzio ve Szymkowiak gibi isimlerden yardım istedi. Üç oyuncu da Buksa için hem olumlu rapor verdi. Hem de ikna etmek için destek sözü. Buksa'nın ikna edilmesinde Sörloth'un Leipzig'e, Yusuf Yazıcı'nın Lille'e gitmesi süreci ve Abdülkadir'in Avrupa'nın devlerinin listesinde yer almasının kullanılacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER