FIFA'dan flaş uyarı: Eylüle kadar futbol oynanmamalı

FIFA Sağlık Komitesi Başkanı Michel D'Hooghe, Eylül ayına kadar futbol müsabakalarının oynanmaması gerektiğini söyledi

FIFA'dan flaş uyarı: Eylüle kadar futbol oynanmamalı

Koronavirüs salgını nedeniyle Fransa ve Hollanda'da 2019-20 sezonu iptal edilirken gözler Avrupa'nın diğer ülkelerine çevrildi.

FIFA Sağlık Komitesi Başkanı Michael D'Hooghe katıldığı bir canlı yayında durumun ciddiyetine vurgu yaparken eylül ayınakadar futbolun oynanmaması gerektiğinin altını çizdi.

Sky Sports'a konuşan D'Hooghe, ''Rekabetçi bir futbol için dünya hazır değil. Umarım bu durum hızlı bir şekilde değişir. Bunun için bugün daha fazla sabretmemiz gerekiyor. Yaşadığımız bu durum 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana yaşanan en dramatik durum. Gerçekçi olmalı ve bunu hafife almamalıyız. Futbol yalnızca temas tekrar mümkün olduğunda oynanabilir. Futbol bir temas oyunu'' dedi.

1 Eylül'e kadar futbol oynanmaması gerektiğini hatırlatan D'Hooghe, ''Birçok ülkede seyircili ya da seyircisiz futbol oynanacağını duydum. Herkes şu an çok dikkatli olmalı. Yeni sezona Ağustos sonunda ya da Eylül başında başlanırsa bu beni mutlu eder. Böylece salgının olası bir ikinci dalgasından kaçınabilirler'' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER