Trabzonspor’a 16 milyon lira!

Bordo-Mavililerin kasasına 16 milyon 200 bin lira girdi

Trabzonspor’a 16 milyon lira!

Trabzonspor, bir yandan Süper Lig’de diğer yandan ise Avrupa mücadelesini sürdürmeye devam ediyor. Bordo-Mavililer, yükselen grafiği nedeniyle aldığı galibiyet ve beraberlik başına da kasasına para koyuyor.

Ligde 9 müsabakaya çıkan ve bu maçların 4’ünden galibiyetle, 4’ünden de beraberlikle ayrılan Karadeniz Fırtınası, 1 karşılaşmadan da mağlup olarak ayrıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun galibiyet başına 2.6 milyon lira, beraberlik başına da 1.3 milyon lira prim vermesi Trabzonspor’un bu yükselen grafiği nedeniyle önemli bir gelir elde etmesini sağladı.

Ligde bu sezon 9.hafta itibariyle kasasına 15.6 milyon lira koyan Trabzonspor, Avrupa’da ise tam olarak beklenen grafiği sağlayamadı.

UEFA Avrupa Ligi C Grubu’nda mücadele eden Bordo-Mavililerin grupta sadece tek beraberliği bulunurken, diğer oynadığı 2 karşılaşmayı da kaybeden taraf oldu.

UEFA’nın beraberlik başına verdiği 190 bin Euro’nun, gelen yaptırımlar nedeniyle sadece yüzde 50’sini alabilen Trabzonspor, buradan da toplamda 600 bin lira gelir elde ederken toplamda ise 16 milyon 200 bin liranın sahibi oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER