UEFA'dan TFF'ye: "Garanti veriyor musunuz?"

UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Şampiyonlar Ligi finali organizasyonu için garanti istedi. Türkiye Futbol Federasyonu, Devler Ligi ile ilgili fikrini UEFA'ya bildirdi. İstanbul, Şampiyonlar Ligi finali için hazır...

UEFA'dan TFF'ye: "Garanti veriyor musunuz?"

İstanbul’da oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi final maçı için UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu’ndan garanti istedi. Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasının İstanbul’da oynanması adına herhangi bir engel var mı? TFF, UEFA’ya ne cevap verdi? İşte yaşananlar…

TFF, Şampiyonlar Ligi için her türlü garantiyi verdi
Avrupa Kupaları’nı Ağustos ayında daha önce belirlediği takvime göre oynatmayı hedefleyen UEFA, bir yandan da alternatif planını hazır tutmak istiyor. Bunun için de düşünülen ilk adres İstanbul. Yarı finalleri de şampiyonluk maçına ev sahipliği yapacak İstanbul’da oynatma seçeneğini yedekte tutan UEFA’nın kapısını çaldığı TFF, organizasyon için her türlü garantiyi verdi.

Kapısı çalınan ilk yer Türkiye Futbol Federasyonu
Yerel liglerin 2 Ağustos’a kadar tamamlanmasını isteyen UEFA, Avrupa Kupaları’nı daha önceden hazırlanan takvime göre ve belirlenen şartlarla Ağustos ayında oynatmayı hedefliyor. Futbolun patronu bir taraftan da B planını hazır tutmak istiyor. B planında ise ilk adres İstanbul. Kapısı çalınan yer ise Türkiye Futbol Federasyonu.

TFF’ye soru: ”Hazır mısınız?”
Fanatik'teki habere göre; UEFA net bir şekilde federasyona, “Hazır mısınız, Ağustos’ta yarı final ve finali İstanbul’da oynatmayı planlasak organizasyonun üstesinden gelebilir misiniz?” diye sordu.

TFF organizasyona hazır olduğunu bildirdi
TFF, ”Sıkıntı olmaz, organize ederiz” yanıtını verdi. Daha önce finallere ev sahipliği yapan 4 büyük stada sahip İstanbul’da sadece Devler Ligi’nin değil, Avrupa Ligi yarı finallerinin de yapılabileceği UEFA koridorlarında konuşuluyor. Kararın 27 Mayıs’ta yapılacak toplantıda verilebileceği belirtiliyor.

Neden İstanbul?
- Şampiyonlar Ligi finali zaten İstanbul’da oynanacaktı, şehir organizasyona hazır.

- Takımların şehirden şehre seyahat yapması gerekmeyecek, izole ortamda olacaklar.

- Türkiye’nin salgınla mücadelede başarılı olması, Avrupa ülkelerine sağlık yardımı yapması.

Muhteşem statlar muhteşem finaller
2005 - Atatürk Olimpiyat; Devler Ligi şampiyonunun belirleneceği stat, 2005’te de Şampiyonlar Ligi finaline ev sahipliği yapmıştı.

2009 - Şükrü Saracoğlu; 2009’da UEFA Kupası adı ile son kez düzenlenen Kupa 2 finali, Fenerbahçe’nin sahasındaydı.

2013 - Türk Telekom; Galatasaray ’ın stadında 2013’te FIFA U20 Dünya Kupası’nda final dahil 11 maç oynandı.

2019 - Vodafone Park; Beşiktaş’ın maçlarını oynadığı statta, 14 Ağustos 2019’da UEFA Süper Kupa düzenlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER